بهاریه ما
ساعت ۱٢:٠٠ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٩ اسفند ۱۳٩۳ : توسط : شفق متولی

خب...اینم از زمان بهاریه ما...برای من بودن همین چین پُستی در اینجا اهمیت داشت.این سنت ماست که تغییر فصل سرما به رویش جشن می گیریم و فکر می کنم زنده موندن این جشن که تا ازلالوی همه ماجراهای سیاسی و اجتماعی و اقتصادی این سرزمین ، حتما حکمتی داره و فکر می کنم بخشی از وظیفه وطنیمون و تهد شخصی به خودمون اینه که نمود این جشن تو زندگی روزمره مون داشته باشیم.

سپاس ویژه از بنوشه برای بهاریه خوبش.من می خواستم کلی حرف جدی براتون بنویسم ولی وقتی متن بنوشه رو خوندم...حس کردم متنش کثل گل بنفشه پر از نوید بهار و حرفامو موکول کردم به یه وقت دیگه...نشاطی می دهد بی غم این بهاریه بنوشه خانم جانمان.

*****************************************

بهاریه بنوشه

تمامِ روز عطسه زده‌ام.. به قدری که از ظهر به بعد توانی برای کار کردن واسم نمونده.. دم به ساعت با یه صدای تو دماغیِ خنده‌دار رو به بچه‌های اتاق بابتِ آلودگیِ صوتی‌ای که از صبح ایجاد کرد‌ه‌ام عذرخواهی می‌کنم. عصرموقع خداحافظی مهندس مسئول بخش با لحنی مهربون و آمیخته به شیطنت میگه «فردا خوب شو و بیا وگرنه..»، دستمال به دست، در حالی‌که دارم با عطسه‌ی سرگردونِ توی کله‌ام مذاکره می‌کنم که «جانِ مادرت اون مغز رو رها کن و بیا» رو به مهندس میگم «بهار داره میاد، شماها حالی‌تون نیس، بوش به من رسیده اما :D»

بهاریه رییس جانتون

خب...اسفند ماه دیوانگی برای من...این درختا که جوونه هاشون شروع می کنه نک زدن بیرون و از همه مهمتر این درختا که گل می دن و من نمی دونم اسمشون چیه...تو دلم به همشون می گم "درخت گل"...عالیه اند..قالی های آویزون از دیوار...قل قله مردم ،قرارهای آخر سالی....خوبند.زندگی جاریه و به خودم می گم شمس که گه "ایام می آیند تا از شما مبارک شوند...مبارک شمایید..."باید حواسمو خوب جمع کنم..باید به اندازه مبارک کردن ایام در تلاش باشم در کنار باقی مبارک کنندگان

بازم گل نرگس،اومد به کوچه

به خونه اومده، نعنا و پونه

بیا گل ریحون دارم

دیگه نوروز تو راهه

بیا رنگین کمون دارم

دیگه نوروز تو راهه

* بخشی از آهنگ اول آلبوم رنگین کمون]کار ثمین باغچه بان که از کودکی هام با منه و هر سال اسفند بیش از هر وقت دیگه ای از شنیدنش کیفور می شم.


 
:: جهان من از گریه‌ات خیس باران..* ــ بنوشه فرهت
:: یادش همه بلندی‌ست...؛ حکیم طوس من: دست‌نبشته دوم ــ شفق متولی
:: نگاه کن؛ تو می‌دمی و آفتاب می‌شود..* ــ بنوشه فرهت
:: مرا هزار امید است و هر هزار تویی...* ــ امین طوسی
:: نفست را کمی بیشتر نگه‌دار؛ گروه امداد در راه است.. ــ بنوشه فرهت
:: اردیبهشتِ جان ــ بنوشه فرهت
:: انقلاب ــ سارا غفوری
:: مرا به نام کوچکم صدا بزن* ــ امین طوسی
:: تولد دوباره ــ امین طوسی
:: کمی نزدیک‌تر بیا... ــ بنوشه فرهت
:: تو از همون آدم‌هایی.. ــ بنوشه فرهت
:: دوست می‌دارمت به بانگ بلند ــ بنوشه فرهت
:: مرثیه‌ای برای تو ــ زویا متولی
:: تو را نصیب همین بس که کوهکن باشی*.. ــ بنوشه فرهت
:: تاریخ بیهقی ــ به انتخاب شفق متولی


 

قالب وبلاگ

هاست لينوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سايت و قالب وبلاگ

طراحي وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ