ایجا زمانی که باید - امین طوسی
ساعت ۱٢:٠٠ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٥ اسفند ۱۳٩۳ : توسط : شفق متولی

دستانش کنار هم، انگشتان اشاره بر روی لب، رنگ پریده، به نرمی بارانی که می بارد اشک از چشمانش جاریست و بهت زده به روبرو خیره شده است. کمی آنسوتر مردی حدودا چهل و دو ساله کیف چرمش را روی سنگ فرش پیاده رو رها می کند و در راستای سربازی در پیاده رو رو به رو حرکت می کند. هر دو به وسط خیابان می رسند و با اشاره دست جلوی اتومبیل ها را می گیرند. به چشم برهم زدنی خیابان پر از جمعیت می شود. وزیر امور کودکان بین دو تا هفت سال با شنیدن موضوع خود را از جلسه کاری در طبقه 287 برج وزارتخانه در پنجاه متری محل، می رساند. دختر همچنان مبهوت است و متوجه افتادن شال سبز از روی موهای بلند سیاه زیبایش نشده است. دستانی سپید که دو ستاره به گرمی روی مچهایش می درخشند، آرام شال را روی سر دختر می اندازد و بعد به سوی شانه های او حرکت کرده و آنها را به آرامی می فشارد. یک قدم بعد، مردی حدودا شصت ساله بی توجه به لباس گران قیمتش و واکس تازه کفشش، اتومبیل خود را رها کرده، می دود، می ایستد، کتش را روی زمین می اندازد، چیزی را روی آن می گذارد و چترش را برای دور کردن باران باز می کند. همه با اطلاع از حسگرهای معلق در آسمان، تنها نگاه می کنند و منتظرند. آمبولانس، آژیرکشان از خط اضطرار می رسد. مامور امداد گزارش می دهد: "کد 61-14 ، زمان 2 دقیقه و 27 ثانیه، محل حادثه، شروع امداد، ..."
شب در نور شهر گم شده است. جمعیت در خیابان ها، رستوران ها، ورزشگاه ها، پارک ها و تمامی مکان های عمومی، خیره به نمایشگرهای غول پیکر، آرام زمزمه می کنند. سکوت حکفرما می شود و خبر از نمایشگرهای سراسری پخش می شود.
" اینجا ایران، خبر پایتخت، سلام بینندگان عزیز. اینک با خبر ویژه امروز در خدمت شما هستیم. متاسفانه امروز راس ساعت 9:47 صبح در خیابان مهر، یک گنجشک بر اثر بیماری ای ناشناخته دچار فلج اعضای پروازی شد. هرچند با همکاری شهروندان و واکنش سریع نیروهای امداد، پرنده به سرعت به بیمارستان منتقل شد اما تلاش حدود یازده ساعت تیم پزشکی، متاسفانه نتیجه بخش نبود و پرنده جان خود را از دست داد. امروز همزمان با شروع این حادثه ی تلخ، هیات دولت جلسه اضطراری تشکیل داد و طبق دستور رییس جمهور تمام نیروهای نظامی، انتظامی و ویژه تحت نظر ستاد مدیریت بحران به حالت آماده باش کامل درآمدند. همچنین در جلسه غیر علنی مجلس، بر اساس قانونی که تصویب شد تمامی نمایندگان موظف شدند ماهیانه معادل ده درصد درآمد خالص خود را به صندوق حمایت از حیات وزارت زندگی واریز نموده و هر چهار ماه گزارش فعالیت های این وزارتخانه را از وزیر محترم دریافت کنند. بله! بله. همکاران اشاره می کنند هم اینک رییس جمهور در پیامی ضمن عرض تسلیت به ملت سرافراز ایران و جامعه جهانی به مناسبت درگذشت این پرنده، فردا را روز عزای عمومی در کشور اعلام کردند.
... اینک ادامه اخبار. تنها دو روز دیگر تا افتتاح بزرگترین باغ گل کشور در منطقه سبز پژوهشی – گردشگری لوت مانده است. به گزارشی ... "


 
:: جهان من از گریه‌ات خیس باران..* ــ بنوشه فرهت
:: یادش همه بلندی‌ست...؛ حکیم طوس من: دست‌نبشته دوم ــ شفق متولی
:: نگاه کن؛ تو می‌دمی و آفتاب می‌شود..* ــ بنوشه فرهت
:: مرا هزار امید است و هر هزار تویی...* ــ امین طوسی
:: نفست را کمی بیشتر نگه‌دار؛ گروه امداد در راه است.. ــ بنوشه فرهت
:: اردیبهشتِ جان ــ بنوشه فرهت
:: انقلاب ــ سارا غفوری
:: مرا به نام کوچکم صدا بزن* ــ امین طوسی
:: تولد دوباره ــ امین طوسی
:: کمی نزدیک‌تر بیا... ــ بنوشه فرهت
:: تو از همون آدم‌هایی.. ــ بنوشه فرهت
:: دوست می‌دارمت به بانگ بلند ــ بنوشه فرهت
:: مرثیه‌ای برای تو ــ زویا متولی
:: تو را نصیب همین بس که کوهکن باشی*.. ــ بنوشه فرهت
:: تاریخ بیهقی ــ به انتخاب شفق متولی


 

قالب وبلاگ

هاست لينوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سايت و قالب وبلاگ

طراحي وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ