بهاریه ما

خب...اینم از زمان بهاریه ما...برای من بودن همین چین پُستی در اینجا اهمیت داشت.این سنت ماست که تغییر فصل سرما به رویش جشن می گیریم و فکر می کنم زنده موندن این جشن که تا ازلالوی همه ماجراهای سیاسی و اجتماعی و اقتصادی این سرزمین ، حتما حکمتی داره و فکر می کنم بخشی از وظیفه وطنیمون و تهد شخصی به خودمون اینه که نمود این جشن تو زندگی روزمره مون داشته باشیم.

سپاس ویژه از بنوشه برای بهاریه خوبش.من می خواستم کلی حرف جدی براتون بنویسم ولی وقتی متن بنوشه رو خوندم...حس کردم متنش کثل گل بنفشه پر از نوید بهار و حرفامو موکول کردم به یه وقت دیگه...نشاطی می دهد بی غم این بهاریه بنوشه خانم جانمان.

*****************************************

بهاریه بنوشه

تمامِ روز عطسه زده‌ام.. به قدری که از ظهر به بعد توانی برای کار کردن واسم نمونده.. دم به ساعت با یه صدای تو دماغیِ خنده‌دار رو به بچه‌های اتاق بابتِ آلودگیِ صوتی‌ای که از صبح ایجاد کرد‌ه‌ام عذرخواهی می‌کنم. عصرموقع خداحافظی مهندس مسئول بخش با لحنی مهربون و آمیخته به شیطنت میگه «فردا خوب شو و بیا وگرنه..»، دستمال به دست، در حالی‌که دارم با عطسه‌ی سرگردونِ توی کله‌ام مذاکره می‌کنم که «جانِ مادرت اون مغز رو رها کن و بیا» رو به مهندس میگم «بهار داره میاد، شماها حالی‌تون نیس، بوش به من رسیده اما :D»

بهاریه رییس جانتون

خب...اسفند ماه دیوانگی برای من...این درختا که جوونه هاشون شروع می کنه نک زدن بیرون و از همه مهمتر این درختا که گل می دن و من نمی دونم اسمشون چیه...تو دلم به همشون می گم "درخت گل"...عالیه اند..قالی های آویزون از دیوار...قل قله مردم ،قرارهای آخر سالی....خوبند.زندگی جاریه و به خودم می گم شمس که گه "ایام می آیند تا از شما مبارک شوند...مبارک شمایید..."باید حواسمو خوب جمع کنم..باید به اندازه مبارک کردن ایام در تلاش باشم در کنار باقی مبارک کنندگان

بازم گل نرگس،اومد به کوچه

به خونه اومده، نعنا و پونه

بیا گل ریحون دارم

دیگه نوروز تو راهه

بیا رنگین کمون دارم

دیگه نوروز تو راهه

* بخشی از آهنگ اول آلبوم رنگین کمون]کار ثمین باغچه بان که از کودکی هام با منه و هر سال اسفند بیش از هر وقت دیگه ای از شنیدنش کیفور می شم.

/ 16 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زهرا دارایی

این پیلم بی صاحاب، صاحابش منم تحویلش بگیرین بنده خدا رو [نیشخند]

زهرا دارایی

دو تا پیام قبل تر رییس جان، یادم رفته بود نام و اینا رو بنویسم [نیشخند]

بنوشه

من کلی حرف نوشته بودم اینجا، اشتباهی refresh کردم و همه پرید [عصبانی] [خنثی] و از اونجایی که در اولین روز سال نو شروع اولین میگرن سال رو دارم تجربه میکنم، سعی کنید خودتون حدس بزنید چی نوشته بودم [نیشخند] ----------- تو این هیر و ویر و سرگردونی، سال نوی همه اما مبارک باشه ممنون از رئیس کل بابت این که ما وروجکا رو اینجا جمع کرده [قلب]

بنوشه

رئیس خیلی دوست دارم و کلی کیف کردم که اونجوری گفتی [خجالت] [قلب] [ماچ]

س.م.رضا اعتصامی

سلام به همگی سال نوی همه مبارک باشه هزارتا. ممنون از بنوشه خانم و مدیر عزیز. نوروزیه ی بنده رو هم که خودتون می دونید خانم مدیر. اگر خواستید مثل قبل اقدام کنید. ما که خوشحال میشیم در اینجا حضور داشته باشیم.

میچکا

ممنون از بنوشه جان و شفق جان به خاطر بهاریه قشنگتون جوابتو دوس داشتم بنوشه «بهار داره میاد، شماها حالی‌تون نیس، بوش به من رسیده اما :D» پس خوبه آلرژیای بهاره هم واسه اوناییه که بوی بهار بهشون رسیده [چشمک] شفق سخته مبارک کردن ایام [نگران] من حواسم خیلی پرته جدیدن یادم میره تو لحظه باشم و بهش ارزش بدم

بنوشه

سید محمدرضـــــــــــــــــا.. خودتون اقدام کنید آقا... این چه وضعیه؟؟!!!! [نیشخند]

بنوشه

میچکا.. برعکس خیلیا، من آلرژی‌های فصلیم رو دوس دارم.. باهاشون زندگی میکنم.. یه جورایی ساعت سالانه‌ی من به حساب میان [لبخند] ------- تو اون مورد دوم باهات موافقم.. من حتی گاهی در حال هم زندگی میکنم اما باز نمیتونم مبارک کنم ایام رو.. بس که احوالات غریبی بر من حمکرانی میکنه [ناراحت]

س.م.رضا اعتصامی

@بنوشه: آخه مدیر اقدامات لازم رو مبذول می داشتن، بعد یهو دیگه نداشتن، بعد به ما گفتن که شما همکاری نمی کنید، بعد ما نفهمیدم که ما مبذول نداشتیم یا ایشون یا کلا بذل به ما نیومده یا هرچی. اصلا به ما چه... والا :)

بنوشه

[نیشخند]