گفتِ خوان - من برای کشورم چه کرده ام؟ - لویی پاستور

در هر حرفه ای که هستید، نه اجازه دهید که به بدبینی های بیهوده آلوده شوید و نه بگذارید که بعضی لحظات تاسف بار که برای هر ملتی پیش می آید شما را به یاس و ناامیدی بکشاند. در آرامش حاکم بر آزمایشگاهها و کتابخانه هایتان به تلاش بپردازید.

برای یادگیری و خودآموزی چه کرده ام؟

سپس همچنان که پیش می روید از خود بپرسید:

من برای کشورم چه کرده ام؟

و این پرسش را آنقدر ادامه دهید تا به این احساس شادی بخش و هیجان انگیز و خوب برسید که شما هم سهم کوچکی در پیشرفت و اعتلای بشریت داشته اید.

اما هر پاداشی که زندگی به تلاشمهایمان بدهد یا ندهد، هنگامی که به پایان تلاشهایمان نزدیک می شویم، هر کدام از ما باید حق آن را داشته باشیم که با صدای بلند بگوییم"من آنچه را که در توان داشته ام، انجام داده ام"

لویی پاستور1895-1832

این نوشته به دست خط مادرم مدتها چسبیده به آیینه ای بود که هر صبح خودمو توش نگاه می کردم.حالا چسبیده پس ذهنم و سرمایه منه برای شروع کارهایی که تنها سرمایه ام مهارت و توانایی هامه.به نظرم اومد بد نباشه شماها هم نگاهی بهش بندازید.

/ 11 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا ميلاني نيا

براوو!

زهرا دارایی

نوشته الهام بخشی بود [گل] بهت تبریک میگم بابت داشتن چنین مادری [لبخند]

زهرا دارایی

راستی، اجازه هست به اشتراکش بگذاریم؟؟

میچکا

خیلی جالبه معمولا اون دسته از آدما که جزو گروههای علمی حساب مین در هر شرایطی و با وجود همه حواشی که در مسائل سیاسی اجتماعی و ... جامعه هست، همچنان سرشون به کارشون مشغوله و برای رسیدن به هدفشون ادامه میدن. شفق من از همون وقتا که همکلاسی بودیم دلم میخواسته مادر جانتو ببینم.. از همون وقتا که میگفتی از بچگی برنامه کتابخونی و خلاصه نویسی براتون گذاشته بود.... گاز زدن سیب نشسته... ادامه تحصیل با داشتن بچه هاش و ... الانم که دیگه اینو رو کردی دیگه دربست مخلصش شدم... سلام منو خیلی برسون به مادر بانو جانت [قلب]

عالی بود.. سوال ها به خصوص [لبخند] از قول من هم تشکر کن از مامان..

بنوشه

بازم من بودم [افسوس]

بنوشه

قبلی بنوشه بوده [قهر]

ساراخانوم قندي

ميچكا من از نزديك ديدمشون عالين يعني يه چيزي ميگم يه چيزي ميشنوي [قلب] [قلب][قلب]

میچکا

سارا خانوم قندی غیر از اینم نباید باشه ایشالا قسمت مام بشه [قلب]

ساراخانوم قندي

ايشالاه